Dėstymo ir darbo stebėjimo vizitas Sakartvele

2022 04 28

Pagal programos ,,Erasmus+" 1 pagrindinio veiksmo – Asmenų mobilumas mokymo tikslais projektą  balandžio 17-22 d. Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas ir profesijos mokytojai Audronė Alminienė, Žydronė Noreikienė, Darius Biriukas lankėsi Sakartvele, Telavio profesinio mokymo kolegijoje „Prestižas“. Projekto dalyviai šioje profesinio mokymo įstaigoje vykdė dėstymo ir darbo stebėjimo veiklas. Centro direktorius susipažino su kolegijos ugdymo aplinka, materialiniais ištekliais ir infrastruktūra. Su kolegijos direktoriumi Konstantine Dolidze ir administracija diskutavo apie profesinio mokymo programas, kompetencijų vertinimą, aptarė tolimesnes bendradarbiavimo galimybes ir perspektyvas, stebėjo teorinius ir praktinius užsiėmimus.

Vizito metu buvo sudarytos galimybės apsilankyti įmonėse, kuriose praktiką atlieka kolegijos „Prestižas“ besimokantieji. Į rūpimus klausimus atsakė įmonių darbuotojai, atsakingi už praktiką, bei praktiką atliekantys mokiniai.

Centro maisto pramonės srities profesijos mokytojai kolegijos mokytojams bei mokiniams pristatė  Kėdainių miestą ir mūsų centrą, lietuviškus tradicinius maisto produktus bei gėrimus, organizavo lietuviškos virtuvės patiekalų gamybos seminarus. Svečios šalies bendruomenė su didžiuliu susidomėjimu gamino tradicinius patiekalus: bulvių plokštainį, šaltibarščius, skruzdėlyną, sausainius „Skarelės“, duonos užkandį. Padavėjo ir barmeno profesijos mokytojas Darius  ne tik supažindino su tradiciniais lietuviškais gėrimais – sula, duonos gira, bet paruošė nealkoholinius kokteilius, kuriuose dominavo šviežias agurkas – mūsų miesto simbolis. Mobilumo veiklų metu turėjome galimybę susipažinti su moderniai įrengta kolegija, pabendrauti su kolegomis ir mokiniais, įgijome Sakartvelo virtuvės patiekalų paruošimo žinių, mokėmės gaminti pačius populiariausius šalies patiekalus chinkali ir chačapuri .

Lankydamiesi Sakartvelo profesinio mokymo įstaigoje ne tik dalinomės mūsų sukaupta profesine ir projektine patirtimi, bet ir mokėmės, keitėmės idėjomis. Vizito metu jutome nuoširdų susidomėjimą bei draugiškumą, todėl tikimės dvišalio bendradarbiavimo tęstinumo ir kolegų apsilankymo Kėdainiuose.

Audronė Alminienė, profesijos mokytoja