Dėstymo vizitas Izmiro mieste Turkijoje

2023 03 01

Kėdainių profesinio rengimo centro profesijos mokytojos Vida Radavičienė ir Rima Pužauskaitė dalyvavo dėstymo vizite Izmiro miesto aukštesniojoje technikos mokykloje „Bayrakli Nuri Atik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi“. Vizito tikslas – pristatyti pagrindinius žiedinės ekonomikos principus ir pasidalinti gerąja tvarumo principų taikymo patirtimi dekoruojant interjerą. Į dėstymo vizitą vežėmės parengtą mokymo medžiagą, dalį įrankių, nes tokie Turkijoje nenaudojami. Tačiau suplanuotą vizitą teko koreguoti.  Dėl įvykusio žemės drebėjimo visos ugdymo įstaigos dvi savaites dirbo nuotoliniu būdu, todėl parengta medžiaga ir praktinės užduotys pristatytos ir išbandytos su šios mokyklos profesijos mokytojais. Savo patirtį mokytojai pažadėjo perduoti mokiniams, kai jie sugrįš  į mokyklą. Dabar laukiame grįžtamojo ryšio – mokinių atliekamos praktinės užduotys bus filmuojamos ir fotografuojamos, o rezultatus aptarsime nuotoliniu būdu.

Projekto partneriai mums suorganizavo profesinį vizitą – susipažinome su daugiaaukščio namo statybos ypatumais. Tikrai vertinga patirtis, nes galėjome palyginti Lietuvos ir Turkijos statybvietėse taikomus darbų saugos reikalavimus, taip pat sužinojome, kokie reikalavimai keliami aktyvioje seisminėje zonoje statomiems pastatams.

Laisvalaikiu aplankėme geriausiai išlikusio antikinio miesto Efeso griuvėsius. Vaikščiojant tarp jo pastatų griuvėsių galima matyti grįstas gatves ir aikštes, biblioteką, išlikusius puošybos elementus. Pasak legendos, šį miestą įkūrė karingosios moterys amazonės, o jo pavadinimas kildinamas iš čia buvusios Artemidės šventyklos.

Vida Radavičienė ir Rima Pužauskaitė, profesijos mokytojos