Edukacija Birštono dvaro takais

2022 03 25

Siekdami skatinti ir plėtoti mokinių domėjimąsi įvairiomis kultūros ir meno bei kitų veiklų formomis, Kėdainių profesinio rengimo centro grupių/klasių vadovai aktyviai dalyvauja Kultūros paso koncepcijos siūlomų paslaugų renginiuose. Kovo 24 d. apdailininkų specialybės A21-3 grupės mokiniai dalyvavo edukacijoje ,,Kunigaikščių medžioklės Birštono dvaro takais”. Edukacija vyko Birštono dvaro takais vieninteliais Pabaltijyje ekologiškais elektromobiliais. Audiogido pagalba mokiniai sužinojo, kaip medžioklės dvaro pramoga viduramžiais Europoje buvo organizuojama ekonominiais sumetimais ir kokio titulo asmenys dalyvavo Birštono medžioklėse, kaip Karalius Jogaila ir Didysis kunigaikštis Vytautas ištisus mėnesius trunkančias medžiokles naudojo politinėms aktualijoms aptarti, kaip XV-XVI a. buvo saugoma, prižiūrima ir paveldima didžioji Birštono giria. Sustojus prie svarbiausių istorinių poilsio objektų, mokiniai turėjo atlikti ir praktines užduotis: kopti į Vytauto piliakalnį, atlikti ištvermės sportinį pasitikrinimą medžioklės vietose  Žvėrinčiaus miške, apžvelgti Birštono girios, menamos po 1422 m. Melno taikos sutarties, platybes, įkopti į aukščiausią Lietuvos bokštą.

Laimutė Dulkinienė, A21-3 grupės vadovė