Edukacinė pamoka „Kaip veikia reklama“

2023 03 30

Šiandieninis gyvenimas jau neįsivaizduojamas be reklamos. Ją girdime ir matome visur ir nuolat, todėl svarbu suprasti reklamos veikimo principus, išmokti atpažinti ir kritiškai vertinti manipuliavimą žodžiais ir vaizdais. Kovo 22 dieną Kėdainių profesinio rengimo centro III-IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Kultūros paso edukacijoje „Kaip veikia reklama“. Tai buvo įdomi interaktyvi pamoka su edukatore  Irma iš leidyklos „Debesų ganyklos“. Mokiniai susipažino su reklamos istorija, jos rūšimis, skleidimo priemonėmis, teigiamu ir neigiamu  poveikiu. Daugiausia dėmesio buvo skirta socialinei reklamai, kuri keičia stereotipus, suartina kultūras, atkreipia dėmesį į visuomenės problemas. Pamokos pabaigoje vyko smagi viktorina.

Edukacija mokiniams patiko, buvo naudinga, labiausiai juos nustebino tai, kad per dieną pamatome net 5000 reklamos vienetų! Reflektuodami mokiniai  išsakė savo požiūrį į reklamas.

Birutė Baltrūnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja