,,Erasmus+“ KA229 projekto „Modeliuojame ateitį“ partnerių susitikimas

2022 05 12

Gegužės 2 – 6 dienomis Kėdainių profesinio rengimo centre buvo daugiau šurmulio – centre lankėsi partneriai iš Adanos (Turkija), Porto (Portugalija), Varaždin (Kroatija), Budapešto (Vengrija) bei Antalijos (Turkija) mokyklų. Iš viso 29 svečiai.

Projekto tikslas- formuoti bei lavinti skaitmeninius įgūdžius, nagrinėti įvairias technologijų galimybes ir pritaikymą švietimo srityje.

Susitikimo savaitė buvo intensyvi, pilna veiklų -  projekto dalyviai pristatė savo mokyklas,  šalis, susipažino su mūsų centru bei Kėdainių miestu.  Visos projekto susitikimo veiklos buvo orientuotos į technologijų taikymą ir kūrybiškumą. Įdomių dalykų apie elektronikos technologijas, avioniką ir nanopalydovus bei elektromagnetinį suderinamumą projekto dalyviai išgirdo Elektronikos inžinerijos kūrybinėse dirbtuvėse „FabLab Kaunas“ ir taip pat turėjo galimybę patys susilituoti gaminį. Projekto dalyviams teko pasivaržyti žaidžiant virtualų krepšinį, interaktyvų Goose chase orientacinį žaidimą po Kėdainius bei Vilnių bei pasitikrinti žinias apie kodavimą, robotiką, išmaniųjų technologijų raidą platformoje Quizizz, pagilinti žinias apie 3D spausdinimą, dalyvauti edukacinėje veikloje  „Iliuzijos- mokslas, mistika ar apgaulė“ Vilniaus energetikos ir technikos muziejuje.

Daugeliui projekto dalyvių tai pirmas apsilankymas Lietuvoje, tad jiems buvo įdomu aplankyti Kauną, Kernavę, Trakus bei sostinę Vilnių.

Savaitė neprailgo, o išsiskiriant džiaugėmės puikiu ir prasmingai kartu praleistu laiku, naujomis pažintimis bei draugystėmis.
Živilė Matukienė, projekto koordinatorė