Fizikos, muzikos ir skaičių samplaika

2022 12 05

Lapkričio 25 d. III gimnazijos klasės SV22-3 grupės mokiniai Eimantas Lukoševičius, Ernestas Prancelevičius ir Justinas Žebarauskas (projekto vadovė fizikos mokytoja Alma Valonienė) dalyvavo Kėdainių r. Akademijos gimnazijos organizuotoje respublikinėje 6–12 klasių mokinių konferencijoje „Skaičiai aplink mus“. Konferencijos metu mokiniai iš Kėdainių, Radviliškio, Panevėžio ir  kitų rajonų pristatė įdomius kūrybinius ir tiriamuosius darbus. Mūsų Centro mokiniai skaitė pranešimą ,,Skaičių pasaulis netradiciniuose muzikos instrumentuose“, papasakojo apie pučiamųjų muzikos instrumentų gamybą iš antrinių žaliavų, parodė, kaip garsų stipriai, dažniai priklauso nuo instrumentų - butelių talpų, muzikuojančių šukų dantų tankių, skudučių – flomasterių vamzdelių ilgių ir t.t. Apie prietaisų ir skaitmeninių technologijų pagalba atliekamus tyrimus, Centro mokinių išbandytus mūsų gamybos instrumentus parodė filmuotoje medžiagoje. Gausūs aplodismentai įrodė mūsų pranešimo aktualumą vartojant tvariai, padrąsino ir ateityje dalyvauti tyrimuose, konferencijose.

Alma Valonienė, fizikos mokytoja