Jau 20 tarptautinės projektinės veiklos metų

2022 06 09

Birželio 2 d. Kėdainių profesinio rengimo centre vyko respublikinis tarptautinių programų projektų sklaidos renginys - praktinė konferencija „Tarptautiškumo aplinkos ir kultūros plėtojimas“. Konferencijos dalyvius pasveikino centro direktorius Dangiras Kačinskas, 20 -ties metų projektinės veiklos patirtį, dalyvių įspūdžius pristatė projektų vadovė Vilija Bakutytė. Pranešimą „Kaip užsiauginti pasitikėjimą savimi?“ skaitė lektorė Jurga Bulotienė, sertifikuota Confidence Life Coaching programos mokytoja.

Antroji konferencijos dalis vyko darbo grupėse. Dalyviai pasirinko vieną iš juos dominančių temų: projektų valdymo „virtuvė“, skaitmeniniai įrankiai, socialinė įtrauktis ar tvarumas projektuose.

Projektų valdymo „virtuvė“ sukvietė projektų vadovus, kurie norėjo išgirsti labiau patyrusių kolegų patarimų ir konsultacijų. Skaitmeninių įrankių grupėje kolegos galėjo išbandyti tris naujus įrankius: įspūdingų pristatymų kūrimo, dokumentų/projektų valdymo ir vaizdo pamokų kūrimo įrankius. Socialinė įtrauktis – aktuali tema tiek tarptautinių programos ,,Erasmus+“ mobilumo ir jaunimo strateginės partnerystės projektuose, tiek Europos socialinio fondo ir Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo „EEE stipendijų programa“ projektuose. Centro bendruomenė padeda socialinę atskirtį patiriantiems mokiniams atsiskleisti ir realizuoti save ne tik mokantis,  bet ir dalyvaujant įvairiuose projektuose, renginiuose, tarptautinėse stažuotėse. 2016-2022 metais stažuotėse užsienio šalyse dalyvavo 126 mažiau galimybių turintys mokiniai, iš jų ir 56 specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai.

Tvarumas projektuose – dar viena „karšta“ projektų tema. Naujausia centro projekto ,,Ekologinė mokykla“  veikla – akcija „Kamščiarinkis“. Idėja – mokiniai renka plastikinės taros kamštelius, už tam tikrą kiekį surinktų kamštelių gauna ekologišką daugkartinio naudojimo puodelį. Daugiausiai kamštelių surinkusi klasė laimi prizą – plaukimą baidarėmis.

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos ekologų būrelio vadovė Jūratė Vaiginienė pristatė ekologines ir aplinkosaugines veiklas, už kurias gimnazijai 2021 metais įteikta Aplinkosauginio švietimo fondo Žalioji vėliava.

Konferencijoje sulaukėme dalyvių ne tik iš mūsų miesto ugdymo įstaigų - pasisemti gerosios patirties atvyko projektų vadovai iš Jonavos, Joniškio, Kybartų, Švenčionių. Dalyviai pasidžiaugė renginiu, įvertino jo naudą ir pageidavo, kad toks renginys taptų kasmetiniu, būtų galima dalintis gerąja patirtimi, aptarti iškylančias projektų administravimo ir įgyvendinimo problemas, numatyti jų sprendimo būdus, keistis tarptautinių partnerių kontaktais.

Rima Pužauskaitė, projektų koordinatorė