Kėdainių rajono katilinės ir fizikų tiriamieji darbai

2022 04 04

Kovo 29 dieną Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje vyko respublikinė 8-12 klasių bendrojo ugdymo mokyklų mokinių tiriamoji – praktinė gamtos mokslų konferencija „Stebiu. Kuriu. Analizuoju“. Konferencijoje dalyvavo mokiniai, žvelgiantys į pasaulį ne paprastu, o analizuojančiu žvilgsniu, atliekantys tiriamuosius darbus ir pristatantys juos platesnei auditorijai. Konferencijoje buvo perskaityta daugiau nei 50  pranešimų- pristatyti fizikos, chemijos, biologijos tiriamieji darbai.

Kėdainių profesinio rengimo centro A20-3 grupės mokinė Modesta Paškevičiūtė pristatė tiriamąjį darbą ,,Akademijos ekologinės katilinės naudingumo koeficiento nustatymas“. Pranešime aptarė apskaičiuotas kuro masės naudingas ir realias sąnaudas, piniginių išlaidų skirtumus naudojant ekologinį kurą- šiaudus ir įprastą kurą, mazutą. Apibendrino, kad katilinės naudingumo koeficientas aukštas ir siekia apie 73%, kad mažesnės  piniginės sąnaudos ir gyventojams šildymui kaštai nėra dideli lyginant su kitais respublikos rajonais. Pranešėja paminėjo dar vieną aplankytą objektą, Kėdainių šilumos tinklų rajoną, kuris kurui naudoja perteklinę AB ,,Lifosa“ energiją. Medžiagą tyrimui rinko pirmo ir trečio kurso automechanikai, darbą, padedama fizikos mokytojos, apskaičiavo Modesta.

Konferencijos nauda - naujos idėjos ir veiksniai, lemiantys karjeros kryptį, ir galimybė mokytis iš bendraamžių, o ne tik iš mokytojų. Visi konferencijos dalyviai, pristatę tiriamąją veiklą, pasidžiaugė savo debiutais, įgyta viešojo kalbėjimo patirtimi, galimybe pasimatuoti savo gebėjimus.

Alma Valonienė, fizikos mokytoja