Kolegų iš Prancūzijos vizitas

2022 05 09

Kėdainių profesinio rengimo centre gegužės 6 dieną lankėsi delegacija iš Prancūzijos: Europos tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo ekspertas Pascal Ducron, Lilio regiono akademijos vadovo pavaduotoja Carole Baudemont, šios akademijos tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo atstovas Jean-Marie Sani ir profesinio mokymo koordinatorė Malah Bouhadda. Kolegos atvyko iš regioninės švietimo akademijos Lilio mieste. Ši institucija kuruoja visas Šiaurės Prancūzijos švietimo įstaigas, kuriose yra 1,7 mln. besimokančiųjų.  Regione veikia  140 profesinių mokyklų, iš kurių 45 įsijungė į programos „Erasmus+“ profesinio mokymo mobilumo projekto konsorciumą. Regioninio skyriaus vadovai ir ekspertai domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis profesinio mokymo sityje, mobilumo veiklų įgyvendinimu Lietuvoje ir Prancūzijoje. Kolegos iš Prancūzijos aplankė centro erdves, mokomąsias dirbtuves, domėjosi centro veiklos pasiekimais ir įgyvendinamais projektais.

Susitikimo rezultatai: aptartas dvišalis bendradarbiavimas mobilumo projektuose, nutarta pradėti nuo darbo stebėjimo ir mokymo mobilumo veiklų, taip pat aptartos ir kviestinio eksperto – virtuvės šefo iš Prancūzijos, vizito galimybės.

Tikimės, kad bendradarbiavimas toliau vystysis sėkmingai, centro mokytojai bei mokiniai turės galimybę įgyti naujų įgūdžių Prancūzijoje, o profesinių mokyklų iš Prancūzijos mokytojai ir mokiniai atvyks į Kėdainius.

Vilija Bakutytė, projektų vadovė