Kūrybiškas požiūris praktinėse projekto „Ekologinė mokykla“ veiklose

2022 10 18

Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai dalyvavo programos „Erasmus+“ mažos apimties partnerystės bendrojo ugdymo sektoriuje projekto „Ekologinė mokykla“ (Eco Shool) praktinėse veiklose – naudodami antrines žaliavas kūrė plakatus ir  taip prisidėjo prie pakartotinio medžiagų naudojimo ir tvaraus gyvenimo būdo skatinimo. Savo darbuose kvietė atsakingai naudoti gamtos išteklius: taupyti vandenį, elektros energiją, rūšiuoti pakuotes, sodinti bei saugoti augalus. Daugelis išreiškė mintį, kad reikia valdyti savo vartojimo įpročius, rečiau pirkti, bet kokybiškus ir ekologiškus gaminius, kai kuriuos galima transformuoti ir džiaugtis tarsi įsigijus naują daiktą.

Praktinėje veikloje buvo sumaniai panaudotos įvairios medžiagos: iš plastikinių maišelių kuriami žvynai žuvims, tuščios saldainių dėžutės atstojo rėmelius piešiniui, laikraščių ir žurnalų spalvotos iliustracijos ir nuotraukos kvietė naujai, žaismingai pažvelgti ir atrasti kūrybiškas antrinių žaliavų naudojimo galimybes.

Rusnė Feiferienė, biologijos ir dailės mokytoja