Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka Kėdainių senamiesčio erdvėse

2022 10 14

Spalio 11 dieną Kėdainių profesinio rengimo centro III gimnazijos klasės K22-3 ir M22-3 grupių mokiniai gilino istorines, kultūrines ir literatūrines žinias netradicinėje pamokoje „Reformacija ir Renesansas Kėdainiuose“, kurią vedė Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė. Didžiosios Rinkos aikštė, Evangelikų reformatų bažnyčia, Šv. Juozapo bažnyčia, Šviesioji gimnazija. Toks buvo pamokos-ekskursijos maršrutas. Mokiniai sužinojo, kaip kūrėsi miestas, mokėsi atpažinti gotikos, renesanso ir baroko architektūros stilius, gilinosi į  katalikų ir evangelikų reformatų tikėjimo skirtumus, skaitė ištrauką iš Abraomo Kulviečio „Tikėjimo išpažinimo“ ir atliko užduotis. Daug dėmesio buvo skirta didikams Radviloms, kuriems valdant XVII a. Kėdainiai tapo visos Lietuvos reformatų centru.

Šioje pamokoje buvo įvirtintos žinios apie Renesansą ir reformaciją, ugdomas pasididžiavimo savo miestu jausmas.

Dėkojame istorikei A. Pečiulytei už įdomią, metodišką pamoką.

Birutė Baltrūnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja