Naujienos

Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka kitur ir kitaip

2022 06 03

Birželio 1 d. Kėdainių profesinio rengimo centro III gimnazijos klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birute Baltrūniene po ilgo pandeminio laikotarpio išvyko į Maironio lietuvių literatūros muziejų Kaune ir dalyvavo edukacinėje programoje ,,Maironio namų fragmentai“.

Edukatorė Sandra supažindino su Maironio namų istorija ir pakvietė į antrą aukštą, kur aštuoniuose kambariuose gyveno poetas ir jo sesuo Marcelė Mačiulytė. Mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą apie kiekvieną kambarį ir jame esančius daiktus, pajuto maironišką dvasią. Paskui susiskirstę į keturias grupes atliko  užduotis. Pirmiausia pagal gautas nuotraukas reikėjo atpažinti bute esančius daiktus, juos susieti. Atradę sąsają, gavo tekstą, kuriame aprašyta viena eilinė Maironio gyvenimo diena kaip kunigo, kaip profesoriaus, kaip poeto ir kaip patrioto. Gautame tekste reikėjo įrašyti trūkstamus žodžius, kurie susiję su rastąja sąsaja. Šią užduotį atlikti nebuvo taip paprasta – reikėjo pasukti galvą ir dar pavaikščioti po kambarius, ieškant atsakymo.

Pagilinę ir įtvirtinę žinias apie Maironį, mokiniai dar aplankė tik prieš metus atidarytą lietuvių literatūros istorijos ekspoziciją su interaktyviais žaidimais, pasakojimais, veiklomis. Ekspoziciją sudaro septynios salės: prasideda nuo Martyno Mažvydo ir baigiasi Lietuvos išeivių alėja.  Kiekvienoje salėje lydėjo nuostaba ir atradimo džiaugsmas.  Dėmesį prikaustė žaismingas animacinis filmas apie XVI-XIX a. literatūros klasikų TOP penketuką, smalsumą žadino spaudos draudimo laikotarpio slėptuvės. Buvo galima pabūti knygnešiu,  nusifotografuoti su Šatrijos Ragana, paklausyti kalbančių rašytojų portretų ir dar daug visko smagaus ir įdomaus patirti. Ekspozicija ne tik informatyvi, bet ir patraukli, emociškai paveiki – visi buvo sužavėti. Kuriant šią ekspoziciją įgyvendintos originalios, kol kas analogų Lietuvoje neturinčios idėjos.   

Džiaugiuosi, kad mokiniai buvo smalsūs, imlūs, aktyvūs, papildė  savo literatūrinių žinių bagažą, praturtėjo dvasiškai, praplėtė kultūrinį akiratį.

Birutė Baltrūnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja