Mokymasis kartu su patyrusiais savo profesinės srities ekspertais

2022 12 16

Praėjusią gruodžio savaitę Kėdainių profesinio rengimo centre dalis profesinio mokymo pamokų vyko anglų kalba. Centro padavėjo ir barmeno, virėjo, maisto pramonės darbuotojo profesijos mokiniams, Šėtos ir Kėdainių šviesiosios gimnazijų mokiniams, kurie mokosi Padavėjo ir barmeno profesinio mokymo programos modulio,    praktinius darbus, socialinių kompetencijų, ekonomikos ir verslumo pamokas vedė kviestiniai ekspertai iš partnerių organizacijos viešbučio „Belcekiz Beach Club Hotel“. Tokia veikla Centre vyko jau penktą kartą.  Atrodo, kad jau tikrai daug ko išmokome per tuos keletą bendradarbiavimo su partneriais metų, tačiau kiekvieną kartą jie atvyksta su nauja mokymo programa, keičiasi ekspertų komandos nariai. Žinoma, šiai veiklai reikalingas ilgas ir nuoseklus tiek ekspertų, tiek mūsų mokytojų pasirengimas, nuoseklus mokymo programų planavimas ir integravimas į Centro mokymo procesą. Tačiau veiklos poveikis mokiniams, bendruomenei ir projekto matomumui yra tikrai svarus.

Kviestinių ekspertų mobilumo veiklą įgyvendinusi komanda – profesijos mokytojai Darius, Audronė, Žydronė, Ingrida, socialinė pedagogė Jūratė, džiaugiasi, kad planuoti rezultatai yra pasiekti. Mokinių susidomėjimas pamokomis, kai vietoje tvarkaraštyje esančių keturių pamokų jie pasilikdavo daug ilgiau,  patobulintos anglų kalbos žinios, bendravimo kompetencijos, išaugęs susidomėjimas stažuotėmis užsienyje yra būtent tai, ko siekėme įgyvendindami programos „Erasmus+“ mobilumo projekto kviestinių ekspertų mobilumo veiklą.

Vilija Bakutytė, projektų vadovė