Mokytojai taip pat mokosi

2023 07 25

Šiuolaikinio pasaulio pokyčiai neaplenkia ir mokyklos. Vis dažniau pamokoje lieka neatverstas vadovėlis, o jį keičia užduotys kompiuteryje, mobiliajame telefone.

Išmokti dirbti kūrybiškai, inovatyviai, atnaujinti žinias mokytojams padeda „Erasmus+“ programa.

Kėdainių profesinio rengimo centre įgyvendinant programos „Erasmus +” 2022 m. profesinio mokymo srities mobilumo projektą birželio 26-liepos 1 dienomis turėjau galimybę dalyvauti Europass Teacher Academy organizuotuose kursuose Lisabonoje (Portugalija).

Kursus „IKT įrankiai kūrybiškai bendradarbiaujančiai klasei“ (ICT Tools for a Creative and Collaborative Classroom), kurie truko šešias dienas, vedė lektorė Beatriz Canas Mendes. Mokymuose dalyvavo mokytojai iš Ispanijos, Lenkijos, Graikijos, Rumunijos bei Kroatijos. Kursų metu pristatėme savo mokyklas, pasidalinome įžvalgomis apie pokyčius mokyklose, sužinojome  Portugalijos švietimo ypatumus, mokėmės dirbti įvairiomis programėlėmis, skirtomis projektinei veiklai, pristatymams, filmuotos medžiagos kūrimui, redagavimui.

Viena kursų diena buvo skirta kultūrinei pažintinei veiklai: susipažinome su Lisabonos istorija, teko paragauti portugališko maisto bei pasimėgauti fado muzika (melancholiškos dainos apie nelaimingą meilę, išdavystę, mirtį ir neviltį, vandenyną).

Kvalifikacijos kėlimo kursai mokytojams - puiki proga atnaujinti savo žinias, išmokti naujų dalykų, susipažinti su pedagogais iš kitų šalių bei galimybė pažinti kitą šalį.

Živilė Matukienė, anglų kalbos mokytoja