Pilnėjantis profesinės patirties „lagaminas“

2022 12 15

Kėdainių profesinio rengimo centras aktyviai dalyvauja programos „Erasmus+“ profesinio mokymo mobilumo projektuose. Neseniai iš keturių savaičių stažuotės Turkijos Izmiro mieste sugrįžo automobilių mechaniko specialybės mokiniai, kurie atliko profesinę praktiką keturiuose automobilių servisuose: Audi, BMW, Volkswagen ir Mersedes. Vaikinai turėjo galimybę susipažinti su naujų servisų automobilių remonto įranga, įrankiais, darbo sistema ir kultūra, savarankiškai ir meistrų pagalba atlikti naujų automobilių techninės priežiūros darbus. Daugelis jau Lietuvoje turėjo praktikos remontuoti senus automobilius, tačiau prisiliesti prie beveik naujų automobilių techninės priežiūros visiems buvo nauja patirtis. Važiuoklės, išmetimo sistemos, pavarų dėžės remontas- tik dalis darbų, kuriuos jie atliko. Anot mokinių, tepalus ir filtrus automobiliui dabar jau pakeistų per 15 min. Mokiniai džiaugėsi, kad stažuotės profesinę patirtį jau galės įrašyti į savo CV ieškant darbo.

Profesinių įgūdžių tobulinimas - tik dalis stažuotės programos. Kai kas per šį laikotarpį įgijo daugiau drąsos, tapo draugiškesniu, atsakingesniu, savarankiškesniu, išdrįso kalbėti angliškai, išmoko kelis žodžius turkiškai, išmoko orientuotis dideliame mieste, kiekvienas papildė savo asmeninę patirtį naujais įspūdžiais.  Laisvalaikiu stažuotės dalyviai susipažino su didžiuliu, penkis milijonus gyventojų turinčiu Izmiro miestu, vyko į zoologijos sodą, automobilių muziejų, stebėjo krepšinio rungtynes, kuriose žaidė Mindaugas Kuzminskas.

Stažuotės pabaigoje mokiniai kalbėjo, kaip pasiilgo namų, bet tik grįžę jau klausė, kada bus galima į kitą stažuotę?

Irma Zukienė, Profesinio mokymo skyriaus vedėja