,,Profesijų mugė 2022” kitaip

2022 06 01

Pastaruoju metu kartu su pasikeitusiu požiūriu į profesines mokyklas nyksta ir visi su juo susiję stereotipai- jos modernios, renovuotos, aprūpintos naujausiais įrengimais, mokymo įranga, jose mokosi įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonės. Toks yra ir Kėdainių profesinio rengimo centras, kuris neatsitiktinai į tradicinę profesijų mugę gegužės 31 d. pakvietė ne tik rajono savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigas, bet ir visus miestelėnus – profesijų mugė vyko Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus erdvėse, Didžiosios Rinkos aikštėje.
Renginio tikslas – populiarinti ir viešinti centre įgyvendinamas profesinio mokymo programas, skirtas tiek jaunimui, tiek suaugusiesiems, ketinantiems įgyti papildomas kvalifikacijas.
Aikštės ir bibliotekos erdvėse buvo pristatytos populiariausios profesijos: virėjo, automobilių mechaniko, kirpėjo, kosmetiko, padavėjo ir barmeno, siuvėjo, apdailininko, maisto pramonės darbuotojo, suvirintojo, apskaitininko, ekspeditoriaus, ir nauja profesija – jaunesniojo sistemų administratoriaus. Centro mokiniai praktiškai demonstravo pasirinktas profesijas, apie 200 mugės lankytojų (,,Ryto” progimnazijos, J. Paukštelio progimnazijos, ,,Atžalyno” gimnazijos, Surviliškio V. Svirskio pagrindinės mokyklos, Kėdainių šviesiosios gimnazijos, mūsų centro gimnazistai, Joniškio ir kt.) patys galėjo išbandyti ir pažinti profesijas: būsimieji padavėjai ir barmenai mokė pasigaminti kokteilį, kirpėjos demonstravo šukuosenų modeliavimo įvairovę, kosmetikės – nagų lakavimo naujausias tendencijas, apdailininkai – skystų tapetų panaudojimo galimybes, maisto pramonės darbuotojai mokė dekoruoti įvairius kepinius.
Dėkojame Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos administracijai už suteiktas erdves profesijų mugei organizuoti.
Virginija Kiuberienė, centro metodininkė