Profesinė ir kultūrinė patirtis Turkijoje

2021 10 18

Kėdainių profesinio rengimo centre mokausi jau ketvirtus metus ir man niekada anksčiau net nekilo mintis, kad turėsiu galimybę dalyvauti programos „Erasmus+“ mobilumo projekte bei atlikti praktiką užsienyje.  Tikrai labai daug kartų dvejojau, ar tikrai noriu vykti į kitą šalį, turėjau baimę, kad nemokėsiu susikalbėti su tos šalies žmonėmis.  Bet pamažu supratau, kad baimes galiu nugalėti ir labai noriu susipažinti su kitos šalies tradicijomis ir naujais žmonėmis, įgyti daugiau profesinės patirties. Penkių savaičių trukmės stažuotei kartu su grupės drauge Savina Katerina Brigyte išvykau į Turkiją, Oludenizo miestelyje įsikūrusį viešbutį „Belcekiz Beach Club“.  Praktinius įgūdžius tobulinau viešbučio konditerijos skyriuje - mokiausi gaminti bei dekoruoti įvairių tešlų konditerijos gaminius. Jau pirmą praktikos dieną nustebau, kaip kitos kultūros žmonės šiltai mane priėmė, stebėjausi, kaip gražiai jie bendrauja tarpusavyje. Praktikos metu teko tikrai daug ko naujo išmokti, stebėti, kaip šefai  gamina neapsakomo grožio ir nuostabaus skonio tortus, pyragaičius, įvairius desertus. Praktika konditerijos skyriuje man labai patiko, kiekvieną dieną pradėdavau su šypsena veide, nes žinodavau, kad praktikos metu vėl išmoksiu kažko naujo.  Didžiausias iššūkis man buvo paskirtas užduotis atlikti teisingai - labai jaudinausi, jei kas nepasisekdavo. Tačiau vėliau  supratau, kad ne visada viskas gali pavykti idealiai, supratau, kad aš mokausi, o kolegos man padeda. Taip pat įveikiau ir savo baimę kalbėti su kitos šalies žmonėmis, nes visada rasdavome išeitį, kaip vienas kitą suprasti, ir tai man tapo netgi labai įdomu.

Praktikos metu daug sužinojau apie kitos šalies maisto tradicijas, visai kitokius patiekalus. Galiu tvirtai pasakyti -  tradicinis turkų maistas man buvo labai skanus! Stažuotės metu patobulinau ir anglų kalbos žinias, išmokau keletą turkiškų žodžių.   Mano laisvalaikis buvo labai įdomus bei turiningas. Keletą kartų lankiausi Fetijos mieste, kuriame yra daug parduotuvių ir pramogų, didelis vietinis turgus. Ekskursijų metu aplankiau Kašo miestą, gražiausius Turkijos paplūdimius, Saklikento kanjoną, Babadag kalną. Didžiausią įspūdį Turkijoje man paliko nuostabi gamta, nepaprasto žydrumo Viduržemio jūra.

Po praktikos Turkijoje man dar labiau pradėjo patikti mano profesija, supratau, kad pasirinkau teisingai. Galiu pasakyti mokiniams, kurie nori vykti į stažuote kitoje šalyje ir dvejoja, tai tikrai nėra ko dvejoti ir visiškai nėra ko bijoti. Visada įdomu pamatyti kažką naujo, susipažinti su kitomis tradicijomis ir kartu įgyti profesinės patirties.  Aš stengsiuosi ir toliau labai gerai mokytis, būti aktyvi, kad tik galėčiau dar kartą išvykti į stažuotę užsienyje.

Evelina Markevičiūtė, M20-3 grupės mokinė