Profesinio mokymo įstaigų mokinių žinių turnyras „Lietuva – tai aš“

2023 03 02

Vasario 16 -ąją švenčiame modernios Lietuvos gimimą, o Kovo 11-ąją - valstybės Nepriklausomybės atkūrimą. Valstybės atkūrimo akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai. Siekiant, kad mokiniai nepamirštų didžiuotis, jog yra nepriklausomos Lietuvos valstybės dalis, organizuojamas jau tradicija tapęs profesinio mokymo įstaigų mokinių žinių turnyras „Lietuva – tai aš“. Jį 10 kartą rengia Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centras kartu su Kauno technologijų mokymo centru. Ne pirmą kartą jame dalyvauja ir Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai. Šį kartą Centrui atstovavo Armandas Bilkevičius (A21-3 gr.) ir Gytis Janarauskas (A22-3 gr.). Žinių turnyro klausimai apėmė temas iš istorijos, nacionalinio saugumo ir krašto gynybos, lietuvių kalbos, literatūros ir etninės kultūros, gamtamokslinio pažinimo bendrųjų ugdymo programų sričių. Įdomūs klausimai, azartas, karinio pučiamųjų orkestro ir dainuojamosios poezijos intarpai - trys renginio valandos prabėgo nepastebimai. Mūsų vaikinų komanda pasirodė gerai - buvome 7 iš 17 komandų.

Lionė Šilagalytė, istorijos mokytoja