Programos „Erasmus+“ stažuotės Ispanijos Kordobos mieste įspūdžiai

2021 10 13

Dalyvaudama programos „Erasmus+“ projekte „Tarptautinė patirtis - profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“  ir vykdama į stažuotę Ispanijoje, turėjau kelis tikslus: susipažinti su logistikos veiklos sritimi ir su Kordobos miesto kultūra, istorija.

Kordoba- tai nuostabus mietas, kurį palinkėčiau aplankyti kiekvienam. Be galo graži architektūra, daug įdomių muziejų, lankytinų vietų- nuobodu ten niekada nebūna, o ir keturių savaičių nepakanka, kad viską aplankytum ir pamatytum. Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį norėčiau paminėti, draugiški, visada besisveikinantys ir besišypsantys žmonės. Nė minutės nesijaučiau svetima toje šalyje, nors atvykdama ispanų kalbos nemokėjau, buvau įsitikinusi, kad reikės daugiau laiko adaptuotis ir pratintis prie ispanų kultūros, tačiau nereikėjo nei savaitės- pripratau ir jaučiausi kaip namuose.

Antra ir trečia savaitės  prabėgo nepastebimai, stažuotės metu susidraugavau su „Erasmus+“ projektų dalyvėmis iš Švedijos ir turėjome net dvi ekskursijas į nuostabius Ispanijos mietus. Pirmoji ekskursija buvo į nedidelį, bet įspūdingą miestą Ronda,  kuris įsikūręs uolėtoje atodangoje,  prie skardžių bei tarpeklių Andalūzijos regione. Miesto grožis užgniaužė kvapą, stovintys ant skardžio krašto namai ir neapsakomo grožio kalnai atėmė žadą.

Antroji ekskursija buvo nuostabiame uostamiestyje ir antrame pagal dydį mieste Ispanijos Andalūzijos regione, Kosta del Sol pakrantėje. Uostamiestis yra įsikūręs pietų Ispanijoje, netoli Gibraltaro, šis miestas ir jos apylinkės - vienas svarbiausių ir populiariausių šalies turistinių zonų. Malagoje grožėjomis šiuolaikiniu ir istoriniu kraštovaizdžiu: vienoje pusėje – dangoraižiais, o kitoje – istoriniais pastatais.

Žinoma, visą stažuotės laiką pagal savo pasirinktą profesiją atlikau praktiką logistikos įmonėje „DPH“. Šioje įmonėje  dirba be galo draugiški, šilti, supratingi bei  nuotaikingi darbuotojai. Aš iš jų daug  ko išmokau ir pasisėmiau naujos, man reikalingos praktinės patirties. Tai buvo puiki galimybė sužinoti ir pamatyti, kaip organizuojamas darbas didelėje logistikos kompanijoje, susipažinti su sandėlio logistikos darbu iš arčiau.

Stažuotė suteikė man ne tik profesinių žinių, bet ir pakeitė mane kaip asmenybę. Po praktikos pasikeitė mano požiūris į daugelį dalykų. Dabar tikrai geriau žinau, ko noriu iš savo gyvenimo. Jei tik turi galimybę išbandyti save panašioje praktikoje, nė minutės nedvejok, nes  tai tikrai bus nauja ir  naudinga patirtis!

Aistė Mankutė,  L19-3 grupės mokinė