Projekto „Ekologinė mokykla“ veikla – akcija „Kamščiarinkis“

2022 06 02

Centre įgyvendinamo programos „Erasmus +“ mažos apimties partnerystės projekto „Ekologinė mokykla“ viena iš veiklų- akcija „Kamščiarinkis“. Du mėnesius centro bendruomenės nariai buvo kviečiami rinkti plastikinius kamštelius. Aktyviausiųjų laukė prizai: daugkartinio naudojimo kavos puodelis- surinkus 101 kamštelį, plaukimas baidarėmis Dubysos upe – kamštelių daugiausiai surinkusiai klasei/grupei. Į akciją aktyviai įsitraukė visi bendruomenės nariai: valgyklos ir bendrabučio darbuotojai, vadovai, mokytojai, mokiniai, kitas personalas. Bet aktyviausiai šioje akcijoje dalyvavo B21-3, AM20-3 grupių, IIA gimnazijos klasės mokiniai. Iš viso buvo surinkta 16804 kamšteliai, iš kurių B21-3 grupė surinko 7621 kamštelį, o AM20-3 grupė - 9077 kamštelius. Sveikiname būsimuosius automechanikus, kurių laukia pagrindinis akcijos prizas – plaukimas baidarėmis Dubysos upe. Tuo pačiu metu akcijos nugalėtojai atliks ir kitą projekto veiklą – sutvarkys vandens telkinio aplinką, o iš  surinktų kamštelių technologijų pamokose bus kuriamos erdvinės kompozicijos. Akcija subūrė kolektyvus, skatino konkurenciją, bendradarbiavimą, bendravimą, sudomino ne tik centro bendruomenės narius, bet ir šeimų narius, draugus, akcijos dalyviai kamštelius rinko net stažuotės Turkijoje metu. Šios akcijos vienas iš tikslų buvo plėtoti ekologines nuostatas, prisidėti prie gamtos taršos mažinimo, žaliavų antrinio panaudojimo.

Jūratė Daukšienė, socialinė pedagogė