Stažuotė Lenkijoje –mokinių profesinis tobulėjimas ir asmenis augimas

2023 10 18

Iš pirmosios programos „Erasmus+“ 2023 m. mobilumo projekto stažuotės priimančioje organizacijoje „Fundacja Rozwoju Szkol” Lenkijoje parvyko Kėdainių profesinio rengimo centro antro kurso apdailininko ir suvirintojo profesijų mokiniai. Jie tris savaites atliko praktinį mokymą Balstogės miesto statybos įmonėje „BerdA Budownictwo“ ir žemės ūkio bei komunalinių paslaugų techniką gaminančioje įmonėje „SaMASZ“. Mokiniams stažuotės metu buvo naudinga susipažinti, kaip organizuojamas darbas realioje darbo vietoje ir įtvirtinti mokykloje įgytus pasirinktos profesijos įgūdžius.

Paskutinę praktikos dieną kartu su priimančios organizacijos koordinatore Justyna aptarėme stažuotės mokymosi rezultatus, mokinio profesinę ir asmeninę pažangą.  Mūsų mokinių naujai įgytas žinias ir įgūdžius praktikos įmonėje mentoriai įvertino puikiai, pasidžiaugė jų motyvacija, atsakingumu, gebėjimu savarankiškai atlikti jiems paskirtas užduotis. Patiems mokiniams labiausiai patiko tai, kad praktinį mokymą jie atliko visai kitoje aplinkoje nei mokykloje, sugebėjo įveikti  naujos darbo aplinkos, darbo komandoje su kitos šalies žmonėmis, komunikacijos ir sprendimų priėmimo, atsakomybės už atlikto darbo rezultatus iššūkius. Suvirintojo profesinio mokymo programos mokiniai įvertino ir tai, kad jie turėjo galimybę suvirinimo darbus atlikti naudodami naujausią suvirinimo įrangą, susipažino su suvirinimo robotų darbu.

Stažuotės metu mokiniai gavo pirmuosius tarptautinę patirtį pagrindžiančius dokumentus - priimančiosios organizacijos sertifikatą ir Europass mobilumo pažymėjimą. Šie dokumentai gali tapti dideliu privalumu ieškant darbo ateityje, taip pat įrodo mokinių pasirengimą dirbti tarptautinėje darbo rinkoje.

Programos „Erasmus+“ stažuotės yra ne tik profesinis mokinių tobulėjimas, bet ir asmeninis augimas, prisitaikymas prie naujų situacijų, kultūrinių ir kalbinių iššūkių įveikimas, žinoma, ir smagus jaunų žmonių laisvalaikis.

Vilija Bakutytė, projektų vadovė