Tarptautinis projektinis susitikimas Tampere mieste, Suomijoje

2022 06 06

Gegužės 22-27 dienomis Tamperės universitete centro mokytojos Aurima Bajorūnienė ir Dalia Sapronienė dalyvavo tarptautiniuose Nordplus Adult ir Horizontal programų projektų „Multikultūrinė ir daugiakalbė mokymo aplinka, skirta senjorų iš atokių vietovių socialinių įgūdžių pagerinimui pandemijos metu“ (MAMA) bei „Mokytojo padėjėjo karjeros perspektyvos siekiant palengvinti tvarias švietimo reformas“ (PreTeCap) partnerių susitikimuose. Susitikimuose taip pat dalyvavo projektų dalyviai iš Latvijos, Islandijos, Tamperės, Šiaurės Universitetų bei tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Help To Life“ iš Švedijos.

Pirmąją susitikimo dieną projekto dalyviai dalijosi patirtimi:  kiekvienos šalies atstovai pristatė įžvalgas bei tyrimo duomenis apie senjorų gerovę, galimybes pritraukti vyresnio amžiaus žmones dalyvauti projektinėse veiklose, mokymuose bei užsiėmimuose, kad patenkintų tiek individualius, tiek socialinius poreikius.

Antrą projekto vizito dieną turėjome galimybę susitikti su PiiPoo kultūros centro darbuotojais bei dalyvauti jų organizuojamuose praktiniuose užsiėmimuose senjorams. Organizuojant užsiėmimus senjorams didelis dėmesys skiriamas savojo aš atradimui, fizinei bei psichologinei sveikatai gerinti.

Trečiąją vizito dieną Tamperės universiteto profesorius Eero Ropo vedė paskaitą apie žmogaus tapatybės svarbą gyvenime.

Ketvirtoji vizito diena prasidėjo Jano Ignatsson iš Švedijos gerosios praktikos pasidalijimu,  profesorius Rob Webster iš Didžiosios Britanijos skaitė pranešimą apie įtraukųjį mokymą ir mokytojo padėjėjo svarbą mokymosi procese, Aurima Bajorūnienė skaitė pranešimą apie mokytojo padėjėjo situaciją Lietuvoje bei pristatė jau atliktas veiklas bei pasiektus projekto rezultatus.

Tobulindami profesines, bendravimo, bendradarbiavimo kompetencijas, laisvu laiku plėtėme kultūrinį pažinimą. Su gide vaikštinėdami po įdomiausias Tamperės vietas klausėmės istorinių pasakojimų, lankėmės mokyklose bei stebėjome panoramą tiek iš apžvalgos, tiek iš televizijos bokštų.

Aurima Bajorūnienė, projektų koordinatorė