Naujienos

Tarptautinis virtualus tarpsektorinis seminaras

2021 10 27

Įtrauktis ir įvairovė yra vienas iš pagrindinių programos „Erasmus+“ prioritetų, o organizacijos, planuodamos savo projektus ir tarptautinę veiklą, turi vadovautis įtraukiu požiūriu, kad projektai ir veiklos būtų prieinami įvairiems dalyviams. Centras, įgyvendindamas mokiniams skirtas mobilumo programas, siekia, kad kuo daugiau mažiau galimybių turinčių mokinių būtų įtraukti į tarptautinius projektus.

Siekdama projektų įtraukumo ir aktyvaus mažiau galimybių turinčių dalyvių pritraukimo į tarptautinius projektus, spalio 19-20 dienomis dalyvavau programos „Erasmus+“ virtualiame tarpsektoriniame seminare „The erasmus programme as a mechanism for inclusion for people with fewer opportunities“ (Erasmus programa- mažiau galimybių turinčių žmonių įtraukimo mechanizmas).

Virtualiame seminare dalyvavo 60 dalyvių iš 17 šalių, mokymus vedė įtraukties ir įvairovės patirtį turintys lektoriai iš Maltos, Portugalijos nacionalinių agentūrų.  Virtualus seminaras buvo organizuotas patirties pasidalijimo, pristatymų aktualiais klausimais ir dalyvių diskusijų pokalbių kambariuose forma.

Seminaro metu naudinga buvo išklausyti praktinę kolegų iš Portugalijos patirtį.  Projekto koordinatoriai pristatė projektus įtraukties tema- kaip jie konkrečiai savo švietimo įstaigoje vykdo įtraukties priemones mokytojams ir mokiniams.  

Seminaro metu susipažinau su galimomis priemonėmis bei būdais, kuriais galima užtikrinti didesnę įtrauktį žmonėms, turintiems specialiųjų ugdymo poreikių ar mažiau galimybių, ir kartu pasidalinau su kolegomis mūsų organizacijos turima įtraukties priemonių naudojimo patirtimi įgyvendinant projektus.  Seminaro metu vyko diskusijos  apie įtraukties ir įvairovės priemonių iššūkius, sprendimo būdus. Su kolega iš Vokietijos pastebėjome, kad turime bendrų temų, kurias galėtume toliau vystyti programos „Erasmus+“ projektų metu.

Mokymasis ir bendradarbiavimas su skirtingos patirties partneriais ne tik atnaujino  jau turimas kompetencijas, bet kartu ir  suteikė naujų žinių, taip pat prisidės prie programos „Erasmus+“ įtraukties ir įvairovės strategijos gairių įgyvendinimo vykdant centro projektus. Naujai įgytos žinios leis geriau pažinti mažiau galimybių turinčius mokinius, organizuoti į jų poreikius orientuotus mobilumus, kurti motyvuojančią dalyvavimo tarptautinėse stažuotėse aplinką, vertinti savo jau pasiektų veiklos rezultatų kokybę.

Vilija Bakutytė, projektų vadovė