TREE projektas įsibėgėja

2022 06 07

Gegužės 30 – birželio 3 dienomis Kėdainių profesinio rengimo centro mokytojai Rusnė Feiferienė bei Žilvinas Kapočius dalyvavo programos ,,Erasmus+“ strateginių partnerysčių projekto „Mikro ir projektinio mokymo(si) metodais grįstas žiedinės ekonomikos ir ekologinio sąmoningumo kursas, skirtas profesinio rengimo institucijoms“ (akronimas: TREE)  antrajame partnerių susitikime Burgase, Bulgarijoje.

Projekto partneriai pristatė jau atliktus darbus: sukurtą metodinę medžiagą apie žiedinę ekonomiką bei tvarumą, apibendrintą situacijos analizę projekto partnerių šalyse, įgyvendintas sklaidos priemones.

Konstruktyvaus darbo metu draugiškoje aplinkoje aptarti tolesni veiklų planai, jų vystymo žingsniai, analizuojant žiedinės ekonomikos ugdymo principus. Partneriai pateikė išsamią ataskaitą apie gerąją praktiką ir žaliuosius įgūdžius Bulgarijos, Nyderlandų, Lietuvos, Estijos plastiko, žemės ūkio produktų, medienos sektoriuose. Buvo analizuojamos šių antropogeninių veiklų tendencijos, iššūkiai, problemos bei galimybės.

Projekto paraiškoje numatyta sukurti mokomąją programą pagal projekto temą. Susitikimo metu aptarti jos kūrimo žingsniai, įgyvendinimo terminai ir apimtys. Partneriai pasirinko galimų skyrių temas ir numatė praktinių užduočių atlikimo strategijas.

Partneriai iš Nyderlandų supažindino su kito susitikimo, vyksiančio 2022 metų spalio mėnesį, praktinių mokymų numatoma programa ir veiklomis. Jų metu planuojamos įdomios išvykos į gamybos bei perdirbimo įmones, siekiant stebėti, analizuoti ir formuluoti išvadas apie tvarų medžiagų bei energijos išteklių naudojimą. Daugiau apie projektą galite pasiskaityti https://treeproject.eu/

Rusnė Feiferienė, projekto dalyvė