Tvarumo idėjų sėmėmės Nyderlanduose

2022 10 18

Spalio 10-14 dienomis  Кėdainių profesinio rengimo centro anglų kalbos mokytojai dalyvavo programos „Erasmus+” strateginių partnerysčių projekto  „Mikro ir projektinio mokymo(si) metodais grįstas žiedinės ekonomikos ir ekologinio sąmoningumo kursas, skirtas profesinio rengimo institucijoms“ (akronimas: TREE) pedagoginių darbuotojų mokymuose. Jie vyko dviejuose Nyderlandų miestuose. Groningeno mieste dalyviai pristatė savo institucijas, veiklos kryptis, vykdomus projektus, diskutavo apie tvaraus vystymosi startegijos pritaikymą profesinio rengimo centruose. Šeimininkų ,,Alfa” kolegijos atstovai apžvelgė žingsnius ir veiksmus, kurių ėmėsi jų organizacija įgyvendindama tvarumo idėjas savo institucijoje.

Kitas susitikimas vyko Hertogenbošo miesto Karaliaus Vilemo I kolegijoje. Mokymų dalyviams buvo pristatyti tvaraus vystymosi, bendradarbiavimo tarp profesinių mokyklų ir įmonių pavyzdžiai, galimybės tvariam vystymuisi ateityje.

Paskutinę mokymų dieną dalyviai aptarė projekto vykdymo eigą, problemas, tolesnes veiklas ir rezultatus, dalyvavo tarptautinėje „Tvaraus vystymosi“ parodoje.

Laisvu nuo projekto veiklų metu mokymų dalyviai valtele plaukiojo nuostabaus grožio Hertogenbošo miesto kanalais. Daugiau apie projektą galite pasiskaityti https://treeproject.eu/

Aurima Bajorūnienė ir Žilvinas Kapočius, projekto dalyviai