Virėjų profesijos mokinių stažuotė Turkijoje

2021 10 18

Įgyvendindami programos ,,Erasmus+" 2020 m. projektą ,,Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“ ir 2021 m. profesinio mokymo 1 pagrindinio veiksmo akredituotą projektą Kėdainių profesinio rengimo centro V20-7, V19-7 ir V20-3 grupių mokiniai šiuo metu atlieka keturių savaičių trukmės stažuotę viešbutyje „Belcekiz Beach Club Hotel“ Turkijoje. Būsimieji penki virėjai gilina profesines žinias ir tobulina nesudėtingų technologijų pusgaminių ir patiekalų gaminimo, sriubų, karštųjų patiekalų ir padažų gaminimo, jų apipavidalinimo ir kokybės vertinimo praktinius įgūdžius.

Laisvalaikiu priimančioji organizacija projekto dalyviams suorganizavo išvyką į Saklikento kanjoną - siaurą, vaizdingą ir ilgą tarpeklį, kur saulės spinduliai vos prasiveržia per susiliejusias uolas. Taip pat mokiniai išbandė plaukimą kalnų upe, purvo vonias, stebėjo pakelės užeigoje blynų gaminimo procesą  ir tik iškeptus juos ragavo.

Mokiniai lengvai integravosi į kitos šalies maitinimo įmonės darbo aplinką, dirba komandoje su patyrusiais virtuvės šefais ir įgyja jiems naudingos virėjo profesijos praktikos realioje darbo vietoje. Tikimės, kad projekto dalyviai ne tik patobulins profesinius įgūdžius, bet ir susipažins su Turkijos kultūra, tradicijomis.

Jolita Kšenavičienė, specialioji pedagogė